AKTUALNOŚCI
Wydarzenia z powiatu
Gorące tematy
Kronika policyjna
Pogoda
Program TV
Wyniki LOTTO
Rozkład jazdy PKS
Rozkład jazdy PKP
Kursy walut
Oferty pracy
Kino w Górze
Kościoły

SPORT
Zapowiedzi
Piłka Nożna
Sport Szkolny
Inne

INNE
Ogłoszenia drobne
Foto galerie
Informator regionu

REKLAMA
miejsce na twój banner


DOMENY
INTERNETOWE

www.TwojaFirma.pl
www.Nazwisko.eu
Nie pozwól nikomu zająć adresu z nazwą Twojej firmy lub Twoim nazwiskiem.
Zainwestuj w przyszłość!
[KLIKNIJ]


Wieczór Marcinowy 2011Wigilia obchodów dnia patronalnego w Sicinach.

    11 listopada przypada dzień patronalny parafii Siciny. W dniu10 listopada, w wigilię odpustu, odbył się po raz kolejny  Wieczór Marcinowy.

    Rozpoczął się on uroczystą Mszą św., której przewodniczył ks. Stanisław Orłowski z Kłody Górowskiej. Wzięli w niej udział mieszkańcy parafii i zaproszeni goście, między innymi Starosta Powiatu Górowskiego Piotr Wołowicz i Wójt Gminy Niechlów Jan Głuszko z małżonką.

    Po Mszy św. udano się w procesji wraz ze św. Marcinem na koniu na plac przed remizą strażacką, gdzie odbyło się przedstawienie teatralne. W tym roku scena obrazowała spotkanie św. Marcina z błogosławionym Ojcem Świętym Janem Pawłem II. W roli św. Marcina wystąpił pan Jerzy Krysztof, a w postać Ojca Świętego wcielił się pan Paweł Kinasz. W przedstawieniu wzięli również udział: Michał Płóciniak (św. Marcin na koniu), Jagoda Bień i Agata Gurgurewicz (aniołowie), Miłosz Dul, Mateusz Głuszko, Jarosław Tulikowski i Jakub Janicki (żołnierze) oraz zespół „Wronowianki”, który umilił także dalszą część wieczoru. Przedstawienie przygotowała pani Maria Knihnicka. Scenografię wykonali Maria i Zbigniew Knihniccy oraz Józef i Marianna Lewczak. Scenariusz do przedstawienia napisała pani Łucja.

    Jak co roku dużym powodzeniem cieszyły się rogale marcinowe, upieczone przez pana Karola Soczewkę, oraz grzane wino. Z dużym zainteresowaniem spotkał się Kalendarz Siciński na 2012 rok, zaprojektowany przez Pawła Wróblewskiego – niezwykła pamiątka z przepięknymi zdjęciami sicińskiego fotografa oraz informacjami o najważniejszych wydarzeniach w parafii w roku przyszłym.

EK

                     


ostatnie zmiany na tej stronie 2011-11-12 18:01:31 

informacje o nas     kontakt     góra strony