Aby można było złożyć wniosek
do urzędu konieczne jest posiadanie
konta użytkownika na platformie
ePUAP – konto jest bezpłatne
GospodarkaAtutem Rydzyny jest położenie w zachodniej części Polski, blisko granicy z Niemcami, pomiędzy dwoma dużymi centrami gospodarczymi – Poznaniem i Wrocławiem, przy drodze krajowej nr 5 (do każdego z miast dzieli nas godzina drogi) oraz w bliskim sąsiedztwie miasta Leszna. Przez gminę przebiega magistralna linia kolejowa relacji Poznań-Wrocław.

Położenie miasta sprzyja rozwojowi gospodarczo – społecznemu oraz nowym inwestycjom. W niedalekiej przyszłości przez teren gminy przebiegać będzie droga ekspresowa S5, łącząca Poznań i Wrocław. Połączenie z węzłami komunikacyjnymi tych miast sprawi, że warunki inwestowania i gospodarowania będą jeszcze korzystniejsze.

Rydzyna jest gminą o charakterze rolniczym, jednak z coraz bardziej dynamicznie rozwijającym się przemysłem. Na terenie gminy zarejestrowanych jest ponad tysiąc podmiotów gospodarczych. W rozwijającej się strefie przemysłowej wybudowały swoje siedziby, zainwestowały i nadal inwestują nowoczesne przedsiębiorstwa: Winkhaus Polska, ViaCon Polska i Soconord Polska.

Z myślą o dalszych inwestycjach poszerzono obszar strefy i przeznaczono pod inwestycje nowe tereny. Inwestorom oferowane są tereny do wykorzystania na cele produkcyjne, handlowe i usługowe. W planach rozwoju Rydzyny zakłada się dalszy rozwój infrastruktury drogowej, technicznej, edukacyjnej, turystycznej, społecznej oraz przedsiębiorczości.

Gmina tworzy korzystne warunki dla inwestujących przedsiębiorców między innymi poprzez system ulg podatkowych i przychylności na każdym etapie działalności gospodarczej.

Znaczącą rolę w usługach dla rolnictwa odgrywa firma Agromix Rojęczyn, natomiast w produkcji przetworów mięsnych firma Agro-Rydzyna. Rydzyński Zamek z uznanym hotelem oraz centrum konferencyjnym jest licznie odwiedzany przez turystów krajowych i zagranicznych.

Walory krajobrazowe i architektoniczne oraz liczne zabytki sprzyjają rozwojowi turystyki i agroturystyki. W kolejnych latach przewiduje się zwiększenie funkcji gospodarczej turystyki, która powinna stać się istotnym źródłem dochodów mieszkańców gminy.

Mieszkańcy stanowią populację ludzi zaradnych, gospodarnych, pracowitych i mobilnych zawodowo. Te cechy potwierdza niższe aniżeli w kraju, województwie i powiecie bezrobocie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyrażamy wolę podjęcia współpracy na każdym etapie inwestycji.
         


      góra strony  |  wstecz Urząd Miasta i Gminy Rydzyna
ul. Rynek 1, 64-130 Rydzyna
tel. (065) 538 84 34  , fax (065) 538 85 13
e-mail: rydzyna@rydzyna.pl